Kuchyňská linka na míru v provedení Slonová kost lesk

Tuto kuchyňskou linku jsme realizovali již v minulém roce, ale jsme dost vytíženi výrobou dalších a dalších kuchyní, že jsme se k focení dostali až nyní. Majitelé bytu ve známých atypických bytovkách na Dašické ulici se rozhodli pro celkovou rekonstrukci, kde nakonec nezůstal „kámen na kameni“ (rekonstrukci prováděla stavební firma FastPlay www.fastplay.cz). V místě kde byla dříve příčka oddělující kuchyň od dalšího pokoje, zůstal z této příčky jenom kousek a krásný otevřený prostor. Zbytek příčky se využil na zavěšení TV. Na příčku jsme navázali decentním mini obýváčkem a pultem opticky oddělujícím kuchyň od obývací a jídelní části. Součástí pultu je i prostor pro dvě barové židličky. Ty krásně poslouží např. pro rychlou snídani, nebo pro bezprostřední komunikaci se šéfkou/ šéfem kuchyně, když zrovna chystá něco dobrého. Hlavní část kuchyně je na dlouhé stěně. Tvoří ji potravinová skříň, panel s troubou a mikrovlnnou troubou umístěnými tak, že se k nim není potřeba ohýbat a spousta krásně přístupných zásuvkových skříněk. Nechybí pochopitelně ani vestavěná myčka, bez které se v dnešní době moderní domácnost snad ani nemůže obejít a pod dřezem praktická zásuvka se sortery na třídění odpadků. Horní skříňky jsou řešené samostatnými výklopnými skříňkami. Tyto stejně jako zbytek kuchyňské linky využívá prostor až ke sníženému SDK stropu, ve kterém jsou umístěna bodové světla. Samotná kuchyňská linka je nasvícena zafrézovanými LED páskami.

Místo tradičního bílého lesklého povrchu zvolili majitelé odstín lesklé slonové kosti v kombinaci s pracovní a obkladovou deskou v dekoru šedého dubu. Tento pak dokonale ladí, ne-li dokonce splývá, s plovoucí podlahou.

Kuchyňskou linku jsme vybavili kombinací spotřebičů Whirlpool a AEG. Pro vaření bez zápachu jsme instalovali oblíbený odsavač par Franke FNE 905 XS (www.eshop-franke.cz). Dřez a baterie jsou od firmy Schock (www.eshop-schock.cz).

Číslo: K267

Realizace: 2018

Další kuchyně

Bílá lesklá kuchyň s americkou lednicí

Kuchyně
Menu